My Favorite Movies
| BigWing's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Mak dau goo si (My Life as McDull) 2002, Unrated) |
|
| 2 |
Castle in the Sky 1989, PG) |
|
| 3 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 4 |
Proof 2005, PG-13) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 6 |
My Fair Lady 1964, G) |
|
| 7 |
The Big Blue (Le Grand bleu) 1988, R) |
|
| 8 |
The Snowman 1982, Unrated) |
|
| 9 |
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004, G) |
|
| 10 |
8 Women (8 Femmes) 2002, R) |
|
| 11 |
Billy Elliot 2001, R) |











