Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  bigler48's Rating My Rating
1
Troy 2004,  R)
Troy
Love this one long but the best movie that I have seen
2
12 Rounds 2009,  PG-13)
12 Rounds
wanted to see ever since it came out i love John Cena
I finally saw it and it was good I saw it twice in one night
3
The Marine 2006,  PG-13)
The Marine
love to watch own my own copy
4
The Condemned 2007,  R)
5
Secondhand Lions 2003,  PG)
6
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
The Bourne Supremacy
I could watch all these moves all day
7
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
The Bourne Identity
I love all these movies
8
Click 2006,  PG-13)
Click
Can't get enough of Adam Sandler
9
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
How to Lose a Guy in 10 Days
thought is was funny could watch a ten more times
10
Aladdin 1992,  G)
Aladdin
I love disney moves this is my moms favorite move
11
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
Can watch more than once
12
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
Scary Movie 3
these moves are funny funny funny
13
Drillbit Taylor 2008,  PG-13)
Drillbit Taylor
only watched it once and it was funny
14
Beauty and the Beast 1991,  G)
Beauty and the Beast
I love disney
15
Big Daddy 1999,  PG-13)
Big Daddy
Adam Sandler is awsome
16
The Waterboy 1998,  PG-13)
The Waterboy
Adam Sandler again and still funny
17
Saw 2004,  R)
Saw
harsh but awsome
18
Billy Madison 1995,  PG-13)
Billy Madison
loved it
19
The Lion King 1994,  G)
The Lion King
I watched this move ever since I was born
20
Hotel for Dogs 2009,  PG)
Hotel for Dogs
really funny my dad even liked it
21
Good Luck Chuck 2007,  R)
Good Luck Chuck
funny but sick in some parts
22
101 Dalmatians 1961,  G)
101 Dalmatians
love them
23
Wedding Crashers 2005,  R)
Wedding Crashers
Liked it loved it
24
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
dory hularous funny funny funny loved it
25
Pretty Woman 1990,  R)
Pretty Woman
I love this movie could watch it a hundred more times
26
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
Love It Adam Sandler again and better than ever
27
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
Happy Gilmore
joined gulf and love it remindes me of this move every time
28
Marley & Me 2008,  PG)
Marley & Me
sad at the end but was really good could watch it a few more times my uncle that never crys almost cried it was really sad
29
Bride Wars 2009,  PG)
Bride Wars
really good them girls are awsome actresses
30
Saw II 2005,  R)
Saw II
Saw and loved all them
31
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
Thought it was funny
32
The Longest Yard 2005,  PG-13)
The Longest Yard
Really good Still I love watching Adam Sandler movies
33
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
Bruce Almighty
Loved it
34
The Ring 2002,  PG-13)
The Ring
Love it
35
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
Love it
36
Lassie 1994,  PG)
37
Devour 2005,  R)
38
Twilight 2008,  PG-13)
39
The Twilight Saga: New Moon 2009,  PG-13)

Comments (1)


Post a comment

Recent Comments

  1. bigler48
    bigler48 posted 2 years ago

    I love all these movies I could watch all of these more than once or twice by now I have watched all of them more than five times and still could watch them a few hundred more times