My Favorite Movies


  bigdore's Rating My Rating
1
The Matrix 1999,  R)
2
The Incredibles 2004,  PG)
3
White Chicks 2004,  PG-13)
4
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
5
Men in Black 1997,  PG-13)
6
Forrest Gump 1994,  PG-13)
7
Gladiator 2000,  R)
8
Finding Nemo 2003,  G)
9
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
10
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
11
Pulp Fiction 1994,  R)
12
Braveheart 1995,  R)
13
The Shawshank Redemption 1994,  R)
14
The Godfather 1972,  R)
15
GoodFellas 1990,  R)
16
The Green Mile 1999,  R)
17
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
18
Remember the Titans 2000,  PG)
19
The Temptations 1998,  Unrated)
20
The Five Heartbeats 1991,  R)
21
Sparkle 1976,  PG)
22
Ice Age 2002,  PG)
23
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
24
X-Men 2000,  PG-13)
25
Ray 2004,  PG-13)
26
Seven Pounds 2008,  PG-13)
27
Hancock 2008,  PG-13)
28
I Am Legend 2007,  PG-13)
29
I, Robot 2004,  PG-13)
30
Bad Boys II 2003,  R)
31
Independence Day 1996,  PG-13)
32
Bad Boys 1995,  R)
33
Wild Wild West 1999,  PG-13)
34
Ali 2001,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments