My Favorite Movies
| bigdogmax47's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Big Jake 1971, PG-13) |
|
| 2 |
True Grit 1969, G) |
|
| 3 |
The Bourne Identity 2002, PG-13) |
|
| 4 |
The Bourne Supremacy 2004, PG-13) |
|
| 5 |
The Bourne Ultimatum 2007, PG-13) |
|
| 6 |
We Were Soldiers 2002, R) |
|
| 7 |
The War Wagon 1967, Unrated) |
|
| 8 |
Chisum 1970, G) |
|
| 9 |
Predator 1987, R) |
|
| 10 |
AVP - Alien Vs. Predator 2004, PG-13) |
|
| 11 |
Aliens vs. Predator: Requiem (AVP 2) 2007, R) |
|
| 12 |
Small Soldiers 1998, PG-13) |
|
| 13 |
Blade 1998, R) |
|
| 14 |
Blade II 2002, R) |
|
| 15 |
Zodiac 2007, R) |
|
| 16 |
Zero Effect 1998, R) |
|
| 17 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 18 |
Blade Runner 1982, R) |
|
| 19 |
Sling Blade 1996, R) |



















