My Favorite Movies
| BIGDADDYTJ's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Coming to America 1988, R) |
|
| 2 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 3 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 4 |
Die Hard 1988, R) |
|
| 5 |
Friday the 13th - From Crystal Lake to Manhattan 2004, R) |
|
| 6 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 7 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 8 |
Footloose 1984, PG) |
|
| 9 |
Top Gun 1986, PG) |
|
| 10 |
Johnny Be Good 1988, R) |
|
| 11 |
Revenge of the Nerds 1984, R) |
|
| 12 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 13 |
Iron Eagle 1985, PG-13) |
|
| 14 |
Rocky 1976, PG) |
|
| 15 |
Beverly Hills Cop 1984, R) |
|
| 16 |
Halloween 1978, R) |
|
| 17 |
A Nightmare on Elm Street 1984, R) |
|
| 18 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 19 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 20 |
Taxi 2004, PG-13) |
|
| 21 |
Cheaper by the Dozen 2003, PG) |
|
| 22 |
Revenge of the Nerds II: Nerds in Paradise 1987, PG-13) |
|
| 23 |
Revenge of the Nerds III: The Next Generation 1992, R) |
|
| 24 |
Cheaper by the Dozen 2 2005, PG) |
|
| 25 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 26 |
The Matrix Revolutions 2003, R) |


























