My Favorite Movies
| bigbeefydawg's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 2 |
The Ref 1994, R) |
|
| 3 |
300 2007, R) |
|
| 4 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 5 |
Transformers: Revenge of the Fallen 2009, PG-13) |
|
| 6 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 7 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 8 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 9 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 10 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 11 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 12 |
Remember the Titans 2000, PG) |
|
| 13 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 14 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 15 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 16 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 17 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 18 |
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009, PG-13) |


















