My Favorite Movies


  biffo1705's Rating My Rating
1
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
Ace Ventura: Pet Detective
ray finkle, snowflake, lois einhorn.. oh my god, just so good, useta know the dialogue off by heart..
2
Ace Ventura - When Nature Calls 1995,  PG-13)
Ace Ventura - When Nature Calls
shakaka.. white devil, bats, another good one for ace.. "everyone loves a slinky"
3
The Lord of the Rings 1978,  PG)
4
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
5
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
6
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
7
I Went Down 1997,  R)
I Went Down
i think i like it coz it showed the bog of allen!!!
8
Michael Collins 1996,  R)
9
The Shawshank Redemption 1994,  R)
10
Lucky Number Slevin 2006,  R)
Lucky Number Slevin
saw it on my quantas flights, actually good!!
11
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
what can i say, just brilliant
12
Notes on a Scandal 2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments