My Favorite Movies


  BienTan's Rating My Rating
1
Tears of the Sun 2003,  R)
2
V for Vendetta 2006,  R)
3
National Treasure 2004,  PG)
4
Constantine 2005,  R)
5
Casino Royale 2006,  PG-13)
6
Kingdom of Heaven 2005,  R)
7
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
8
Unbreakable 2000,  PG-13)
9
Pride and Prejudice 2005,  PG)
10
Sherlock Holmes and the Case of the Silk Stocking 2004,  Unrated)
11
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
12
The One 2001,  PG-13)
13
Black Hawk Down 2001,  R)
14
Bravo Two Zero 1999,  R)
15
Saving Private Ryan 1998,  R)
16
The Last Samurai 2003,  R)
17
Braveheart 1995,  R)
18
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
19
The Whole Nine Yards 2000,  R)
20
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
21
The Matrix 1999,  R)
22
Bulletproof Monk 2003,  PG-13)
23
GoldenEye 1995,  PG-13)
24
Blues Brothers 2000 1998,  PG-13)
25
The Blues Brothers 1980,  R)
26
Sherlock Holmes - The Hound of the Baskervilles 1983,  Unrated)
27
Tomorrow Never Dies 1997,  PG-13)
28
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
29
Once Upon a Time in China 1991,  R)
30
Jet Li and the Legend of Wong Fei Hun 2005,  Unrated)
31
The Whole Ten Yards 2004,  PG-13)
32
Romeo Must Die 2000,  R)
33
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
34
Once Upon a Time in China 2 1992,  R)
35
Shanghai Knights 2003,  PG-13)
36
Shanghai Noon 2000,  PG-13)
37
The Green Mile 1999,  R)
38
Who Am I? ,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments