My Favorite Movies


  bi81zzy224's Rating My Rating
1
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
2
Hitch 2005,  PG-13)
3
Pretty Woman 1990,  R)
4
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
nice
5
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
two thumbs up
6
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
7
Pulp Fiction 1994,  R)
8
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
9
Spider-Man 2002,  PG-13)
Spider-Man
mmmm...waiting for Pt.3...always enjoys spidey
10
Braveheart 1995,  R)
Braveheart
excellent alround movie
11
The Departed 2006,  R)
12
Sin City 2005,  R)
Sin City
great action
13
The Incredibles 2004,  PG)
14
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
15
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
best movie of that year
16
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
17
The Longest Yard 2005,  PG-13)
The Longest Yard
what can i say ... comical

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments