My Favorite Movies


  bhupster's Rating My Rating
1
Pulp Fiction 1994,  R)
2
Chinjeolhan geumjassi (Lady Vengeance) (Sympathy for Lady Vengeance) 2005,  R)
Chinjeolhan geumjassi (Lady Vengeance) (Sympathy for Lady Vengeance)
You must watch this film. Much better than Oldboy.
3
GoodFellas 1990,  R)
4
The Shawshank Redemption 1994,  R)
5
Hacks 2002,  Unrated)
Hacks
sick, twisted , hilarious
6
Back to the Future 1985,  PG)
7
Evil Dead 2 1987,  R)
8
Army of Darkness 1993,  R)
9
The Evil Dead 1981,  R)
10
Clerks 1994,  R)
11
L.A. Confidential 1997,  R)
12
Crash 2005,  R)
13
Dark City 1998,  R)
14
Boogie Nights 1997,  R)
Boogie Nights
love this movie
15
Chasing Amy 1997,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments