My Favorite Movies


  bgirl31's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
i like this movie much more than the other harry potter ones because they don't talk about harry and ron and hemonie as much as the other books/movies and then there's buckbeck and malfoy and hagrid two thumbs way up must-see movie
2
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
very good kickoff to harry potter probably not the most action packed of the harry potter series but you probably want to see this series in order if i were you
3
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
very good eventful movie with the chamber of secrets and everyone excited that the chamber of secrets is opened for the first time in 50 years a very must see movie
4
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
well what can i say the harry potter movies are getting better and better by the years lots action at hogwarts this year with the triwizard tournament and everything a must see movie
5
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
awesome movie!!!! must-see...
6
The Sisterhood of the Traveling Pants 2005,  PG)
The Sisterhood of the Traveling Pants
MUST-SEE MOVIE AWESOME FOR TEENS AND GREAT FRIENDSHIP MOVIE!!
7
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
Just Like Heaven
very good kind of confusing at parts movie so pay close attention but otherwise a very good movie
8
Night at the Museum 2006,  PG)
Night at the Museum
this movie was so hilarious ben stiller does it again action packed great for the whole family kind of movie
9
Wild Hogs 2007,  PG-13)
Wild Hogs
it's funny! no it's hilarious! no it's more than hilarious! two thumbs way up! a must-see!
10
National Treasure 2004,  PG)
National Treasure
this is a really good movie and a must see action packed (probably should of been PG-13) but it was very susenspensful (however you spell that!)
11
RV 2006,  PG)
RV
very good family movie...robin williams does it again!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments