Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  bfitzgerald68's Rating My Rating
1
Pretty Woman 1990,  R)
2
Overboard 1987,  PG)
3
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
4
Premonition 2007,  PG-13)
5
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
6
Two Weeks Notice 2002,  PG-13)
7
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous 2005,  PG-13)
8
Speed 1994,  R)
9
The Lake House 2006,  PG)
10
Crash 2005,  R)
11
Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood 2002,  PG-13)
12
28 Days 2000,  PG-13)
13
Speed 2 - Cruise Control 1997,  PG-13)
14
While You Were Sleeping 1995,  PG)
15
Demolition Man 1993,  R)
16
The Prince of Egypt 1998,  PG)
17
Practical Magic 1998,  PG-13)
18
Murder by Numbers 2002,  R)
19
The Net 1995,  PG-13)
20
A Time to Kill 1996,  R)
21
Hope Floats 1998,  PG-13)
22
Forces of Nature 1999,  PG-13)
23
Love Potion #9 1992,  PG-13)
24
Infamous 2006,  R)
25
The Vanishing 1993,  R)
26
In Love and War 1996,  PG-13)
27
Who Shot Patakango? (Breakin' the Rules) (Brooklyn Love Story) (Youngsters - Die Brooklyn Gang) (Who Shot Pat?) 1992,  R)
28
Loverboy 2004,  R)
29
The Thing Called Love 1993,  PG-13)
30
Two if By Sea 1996,  R)
31
Gun Shy 2000,  R)
32
Comedy Central Roast of William Shatner 2006,  Unrated)
33
Fire On The Amazon (Lost Paradise) 1993,  R)
34
Wrestling Ernest Hemingway 1993,  PG-13)
35
When the Party's Over 1993,  R)
36
Hangmen 1987,  R)
37
Religion, Inc. (A Fool and His Money) 1989,  R)
38
Welcome to Hollywood 2000,  R)
39
Lisa Picard is Famous 2000,  PG-13)
40
All About Steve 2009,  PG-13)
41
Who Do I Gotta Kill? (Me and the Mob) 1994,  R)
42
Who Shot Patakango? (Breakin' the Rules) (Brooklyn Love Story) 1989,  PG)
43
The Proposal 2009,  PG-13)
44
Necessary Parties 1988,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments