Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Bex2k7's Rating My Rating
1
The Lake House 2006,  PG)
The Lake House
i love this due since they was in speed together
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
3
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
4
Mean Girls 2004,  PG-13)
5
Teen Titans: Trouble in Tokyo 2006,  Unrated)
Teen Titans: Trouble in Tokyo
fantastic esp when starfire n robin kiss finally!!!
6
White Chicks 2004,  PG-13)
7
Big Momma's House 2 2006,  PG-13)
8
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
9
The Last Kiss 2006,  R)
10
The Break-Up 2006,  PG-13)
11
Rumor Has It 2005,  PG-13)
12
Just Married 2003,  PG-13)
13
Along Came Polly 2004,  PG-13)
14
Bewitched 2005,  PG-13)
15
Crank 2006,  R)
Crank
FANTASTIC!!!!!!
16
The Italian Job 2003,  PG-13)
17
Transporter 2 2005,  PG-13)
18
The Wedding Date 2005,  PG-13)
19
Date Movie 2006,  PG-13)
Date Movie
brilliant
20
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
21
High School Musical 2006,  G)
22
Casino Royale 2006,  PG-13)
Casino Royale
What an great James Bond that was esps the chair seen!!!
23
Only You 1994,  PG)
Only You
i love this film its my fave!!!
24
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
fantastic such a brilliant film
25
Summer Catch 2001,  PG-13)
26
I Still Know What You Did Last Summer 1998,  R)
27
Down to You 2000,  PG-13)
28
Bobby 2006,  R)
29
FernGully - The Last Rainforest 1992,  G)
30
A Troll in Central Park 1994,  G)
31
Chasing Liberty 2004,  PG-13)
Chasing Liberty
fantastic
32
The Pom Pom Girls (Palisades High) 1976,  R)
The Pom Pom Girls (Palisades High)
brilliant
33
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
34
Pocahontas 1996,  G)
Pocahontas
brill
35
The Hitcher 2007,  R)
36
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
37
Picture Perfect 1997,  PG-13)
38
It's a Boy Girl Thing 2006,  PG-13)
39
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
40
Click 2006,  PG-13)
Click
sooo funny!!!
41
Space Jam 1996,  PG)
42
Stick It 2006,  PG)
43
Whatever It Takes 2000,  PG-13)
44
Rush Hour 3 2007,  PG-13)
45
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
The Da Vinci Code
FANTASTIC!!!!!!
46
Not Another Teen Movie 2001,  R)
47
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
fantastic movie eps when will n elizabeth get married whilst fighitng the lord becketts men!
48
Mulan 1998,  G)
Mulan
Brilliant!!!!!!
49
Mulan II 2004,  G)
Mulan II
Brilliant!!!!!!!!!
50
The In Crowd 2000,  PG-13)
51
The Twilight Saga: New Moon 2009,  PG-13)
The Twilight Saga: New Moon
i dont want to see it, I NEED TO SEE IT!!!!
52
Twilight 2008,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments