My Favorite Movies


  BettieSue's Rating My Rating
1
The Rules of Attraction 2002,  R)
2
Fear and Loathing in Las Vegas 1998,  R)
3
Jarhead 2005,  R)
4
Shaun of the Dead 2004,  R)
5
The Godfather 1972,  R)
6
Trainspotting 1996,  R)
7
Pride and Prejudice 2005,  PG)
8
Memoirs of a Geisha 2005,  PG-13)
9
Babel 2006,  R)
10
Juno 2007,  PG-13)
11
Metropolis 1927,  PG-13)
12
Nosferatu: Phantom der Nacht (Nosferatu the Vampyre) 1979,  PG)
13
Interview with the Vampire 1994,  R)
14
The Good German 2006,  R)
15
Schindler's List 1993,  R)
16
Bram Stoker's Dracula 1992,  R)
17
Big Fish 2004,  PG-13)
18
Secret Window 2004,  PG-13)
19
Beetlejuice 1988,  PG)
20
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007,  R)
21
Psycho 1960,  R)
22
To Kill A Mockingbird 1962,  Unrated)
23
Snatch 2001,  R)
24
Hannibal Rising 2007,  R)
25
Pulp Fiction 1994,  R)
26
Beauty and the Beast 1991,  G)
27
Snow White and the Seven Dwarfs 1937,  G)
28
The Lion King 1994,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments