My Favorite Movies
Give list a short description
| betizuka's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 2 |
Chocolat 2000, PG-13) |
|
| 3 |
Memoirs of a Geisha 2005, PG-13) |
|
| 4 |
The Mists of Avalon 2001, Unrated) |
|
| 5 |
Under the Tuscan Sun 2003, PG-13) |
|
| 6 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 7 |
Ratatouille 2007, G) |
|
| 8 |
You've Got Mail 1998, PG) |
|
| 9 |
Sleepless in Seattle 1993, PG) |
|
| 10 |
The Neverending Story 1984, PG) |
|
| 11 |
The Goonies 1985, PG) |
|
| 12 |
Beauty and the Beast 1991, G) |
|
| 13 |
The Kite Runner 2007, PG-13) |
|
| 14 |
Gone With the Wind 1939, G) |
|
| 15 |
Casablanca 1942, PG) |
|
| 16 |
Roman Holiday 1953, Unrated) |
|
| 17 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 18 |
The Karate Kid Part II 1987, PG) |
|
| 19 |
The Holiday 2006, PG-13) |
|
| 20 |
Ever After: A Cinderella Story 1998, PG-13) |
|
| 21 |
An Affair to Remember 1957, Unrated) |





















