Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  bethirvine1's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
2
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
3
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
Orlando Bloom, Sean Bean, and Viggo Mortenson = HOT STUFF!!!!!!!
4
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
AWSUM!!!!!!!!!!!
5
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
6
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
7
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
The actings poor but its still a legendary film and anyhoo they were only like 10 so what do you expect???
8
Shrek 2001,  PG)
9
Shrek 2 2004,  PG)
10
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
11
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
12
The Jungle Book 1967,  G)
13
Black Beauty 1994,  G)
Black Beauty
This film makes me cry so much
14
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
15
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
16
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
Great but a tad confusing for those who are simple eg me
17
Hidalgo 2004,  PG-13)
18
Swimming Pool - Der Tod Feiert Mit (The Pool) 2001,  R)
Swimming Pool - Der Tod Feiert Mit (The Pool)
Now this film is awsum i actually shit my pants i was soooo scared!! i never maneged to see the end of it cos wiv a group of 9 girls it ended up getting switched off - strangely though i have never managed to find the dvd again and believe me i have searched everywhere!!!
19
Pride and Prejudice 2005,  PG)
Pride and Prejudice
Lovein it!!!
20
Hot Fuzz 2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments