My Favorite Movies
| bethap's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The 40 Year Old Virgin 2005, R) |
|
| 2 |
Clueless 1995, PG-13) |
|
| 3 |
Grease 1978, PG) |
|
| 4 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 5 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 6 |
A Beautiful Mind 2001, PG-13) |
|
| 7 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 8 |
An Officer and a Gentleman 1982, R) |
|
| 9 |
Anne of Green Gables 1985, G) |
|
| 10 |
The Sandlot 1993, PG) |
|
| 11 |
The Break-Up 2006, PG-13) |
|
| 12 |
A Knight's Tale 2001, PG-13) |
|
| 13 |
Marie Antoinette 2006, PG-13) |
|
| 14 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |
|
| 15 |
The Princess Diaries 2001, G) |
|
| 16 |
Finding Neverland 2004, PG) |
|
| 17 |
Chicago 2002, PG-13) |
|
| 18 |
National Lampoon's European Vacation 1985, PG-13) |
|
| 19 |
We Are Marshall 2006, PG) |
|
| 20 |
National Lampoon's Vacation 1983, R) |
|
| 21 |
Meet The Fockers 2004, PG-13) |
|
| 22 |
Singles 1992, PG-13) |
|
| 23 |
Chocolat 2000, PG-13) |
|
| 24 |
Seabiscuit 2003, PG-13) |
|
| 25 |
The Fugitive 1993, PG-13) |
|
| 26 |
A League of Their Own 1992, PG) |
|
| 27 |
Don't Tell Mom the Babysitter's Dead 1991, PG-13) |
|
| 28 |
Hollywoodland 2006, R) |
|
| 29 |
Legally Blonde 2001, PG-13) |
|
| 30 |
Proof 2005, PG-13) |
|
| 31 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 32 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 33 |
A Christmas Story 1983, PG) |
|
| 34 |
The Iron Giant 1999, PG) |
|
| 35 |
Steel Magnolias 1989, PG) |
|
| 36 |
Walk the Line 2005, PG-13) |
|
| 37 |
The Departed 2006, R) |
|
| 38 |
Elf 2003, PG) |
|
| 39 |
The Prestige 2006, PG-13) |
|
| 40 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 41 |
My Girl 1991, PG) |
|
| 42 |
The Illusionist 2006, PG-13) |
|
| 43 |
Superman Returns 2006, PG-13) |
|
| 44 |
National Lampoon's Christmas Vacation 1989, PG-13) |
|
| 45 |
The Black Dahlia 2006, R) |
|
| 46 |
Emma 1996, PG) |
|
| 47 |
Sense and Sensibility 1995, PG) |
|
| 48 |
Sleepless in Seattle 1993, PG) |
|
| 49 |
Big Fish 2004, PG-13) |
|
| 50 |
The Aviator 2004, PG-13) |
|
| 51 |
Pride and Prejudice 2005, PG) |
|
| 52 |
Big 1988, PG) |
|
| 53 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 54 |
Just Like Heaven 2005, PG-13) |






















































