My Favorite Movies
| bethalinax's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 2 |
Napoleon Dynamite 2004, PG) |
|
| 3 |
A Night at the Roxbury 1998, PG-13) |
|
| 4 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 5 |
The Motorcycle Diaries (Diarios de Motocicleta) 2003, R) |
|
| 6 |
Honey 2003, PG-13) |
|
| 7 |
Take the Lead 2006, PG-13) |
|
| 8 |
Scarface 1983, R) |
|
| 9 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 10 |
300 2007, R) |
|
| 11 |
Romeo + Juliet 1996, PG-13) |
|
| 12 |
Dirty Dancing - Havana Nights 2004, PG-13) |
|
| 13 |
Blood In, Blood Out (Bound by Honor) 1993, R) |
|
| 14 |
Saturday Night Fever 1977, R) |
|
| 15 |
The Godfather 1972, R) |















