My Favorite Movies


  beredag's Rating My Rating
1
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
i can see it over and over again.........wow!
2
Meet Joe Black 1998,  PG-13)
Meet Joe Black
I do love this love...!!!! this is the oneeeeeeeeeee.............this is quality!!!!
3
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
I simply love it!!!!
4
The Godfather 1972,  R)
The Godfather
what can i say????i love it!!............it's brilliant!!
5
Scent of a Woman 1992,  R)
Scent of a Woman
mmm....I love this way to "see" life...
6
The Cutting Edge 1992,  PG)
The Cutting Edge
This is one of my favorite movies ...mmm...i just loved the way DBsWeeney and Moira Kelly were connected....:D...mmm
7
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
aaaaaaw......i can't get sick of it....i love that kind of fantasy....
8
Amores Perros 2000,  R)
Amores Perros
Muy buena...que puedo decir???....una de las mejores peliculas mexicanas...
9
Hook 1991,  PG)
Hook
I love it!!!
10
Kate & Leopold 2001,  PG-13)
Kate & Leopold
mmm i loved it....!!i love that kind of man
11
X-Men 2000,  PG-13)
X-Men
i did like it!!!
12
The Green Mile 1999,  R)
The Green Mile
aaaaaw......lovely ooooooooooooh john Coffi...
13
Finding Neverland 2004,  PG)
Finding Neverland
adorable!
14
The Best Man (Unhitched) 2006,  R)
The Best Man (Unhitched)
i did enjoy this one....
15
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
Moulin Rouge!
yeah!!!i like it
16
Life Is Beautiful (La Vita è bella) 1997,  PG-13)
Life Is Beautiful (La Vita è bella)
Amazing!!!......i remember it and i almost cry.....haha...pretty good one!!
17
Schindler's List 1993,  R)
Schindler's List
so sad...., but pretty real and gooooood!!
18
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
pretty good!
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
wow!!!....what a story!
20
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
totally amazing!!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments