Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  bentzichik13's Rating My Rating
1
Lethal Weapon 1987,  R)
Lethal Weapon
this is my favorite movie.. along with the other 3..
2
Lethal Weapon 2 1989,  R)
3
Lethal Weapon 3 1992,  R)
4
Lethal Weapon 4 1998,  R)
5
A Boyfriend for Christmas 2004,  Unrated)
A Boyfriend for Christmas
patrick muldoon is gorgeousss....
6
Hollywood Homicide 2003,  PG-13)
Hollywood Homicide
lol this movie is so funny..
7
First Daughter 2004,  PG)
First Daughter
I LOVE IT!
8
The Shining 1980,  R)
9
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
10
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
11
Bring It On 2000,  PG-13)
Bring It On
i made up my own cheerleading squad after this movie came out lol
12
Bring It On: All or Nothing 2006,  PG-13)
Bring It On: All or Nothing
OMG! DO YOU SPEAK IM!?! lol
13
I Know What You Did Last Summer 1997,  R)
I Know What You Did Last Summer
i love the book.. and the movie.
14
I Still Know What You Did Last Summer 1998,  R)
I Still Know What You Did Last Summer
terrific.
15
Grease 1978,  PG)
Grease
i love singing to this movie! =]
16
Scream 1996,  R)
17
Scream 2 1997,  R)
18
Scream 3 2000,  R)
Scream 3
this's my favorite one of these..
19
Step Up 2006,  PG-13)
20
Die Hard 1988,  R)
21
Die Hard 3: With a Vengeance 1995,  R)
22
Independence Day 1996,  PG-13)
23
Air Force One 1997,  R)
24
The Perfect Man 2005,  PG)
The Perfect Man
too cute :)
25
Raising Helen 2004,  PG-13)
Raising Helen
Cried during this movie.
26
National Treasure: Book of Secrets 2007,  PG)
National Treasure: Book of Secrets
this movie is seriously amazing:)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments