My Favorite Movies


  bennyboo's Rating My Rating
1
American Beauty 1999,  R)
American Beauty
One of my faves..:)
2
GoodFellas 1990,  R)
GoodFellas
An awesome movie...Scorsese Masterpiece!!
3
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001,  R)
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain)
This was a great film...loved it....one of my faves now
4
The Passion of the Christ 2004,  R)
The Passion of the Christ
Awesome, Gruesome Masterpiece
5
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
6
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
7
The Matrix 1999,  R)
8
The Matrix Reloaded 2003,  R)
9
The Matrix Revolutions 2003,  R)
10
Pulp Fiction 1994,  R)
11
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
12
Signs 2002,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments