Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  benjay's Rating My Rating
1
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
Final Fantasy VII - Advent Children
ACE, play the games aswell
2
Final Fantasy X-2 2003,  Unrated)
Final Fantasy X-2
excallent game
3
The Lion King 1994,  G)
The Lion King
fave animated film
4
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
5
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
quite funny aswell. but all round gd film
6
Click 2006,  PG-13)
Click
one of the funniest fils ave seen.
7
Eragon 2006,  PG)
Eragon
ace
8
Happy Feet 2006,  PG)
Happy Feet
love the music on this
9
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
makes me wanna dance with it.
10
Tenacious D in: The Pick of Destiny 2006,  R)
Tenacious D in: The Pick of Destiny
jack black is ace
11
Big Daddy 1999,  PG-13)
12
House of Flying Daggers (Shi mian mai fu) 2004,  PG-13)
House of Flying Daggers (Shi mian mai fu)
this is the kind of martial arts i do. well its like it
13
Stealth 2005,  PG-13)
Stealth
just good

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments