My Favorite Movies


  bendi36's Rating My Rating
1
Den Osynlige (The Invisible) 2002,  Unrated)
2
Kiss Kiss, Bang Bang 2005,  R)
3
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
4
Queen of the Damned 2002,  R)
5
Billy Elliot 2001,  R)
6
Trainspotting 1996,  R)
7
Donnie Brasco 1997,  R)
8
A Beautiful Mind 2001,  PG-13)
9
Donnie Darko 2001,  R)
10
Secret Window 2004,  PG-13)
11
The Others 2001,  PG-13)
12
P.S. I Love You 2007,  PG-13)
13
A Knight's Tale 2001,  PG-13)
14
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
15
The Whole Nine Yards 2000,  R)
16
Zoolander 2001,  PG-13)
17
Dodgeball - A True Underdog Story 2004,  PG-13)
18
Transformers 2007,  PG-13)
19
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
20
Finding Neverland 2004,  PG)
21
Garden State 2004,  R)
22
Chocolat 2000,  PG-13)
23
About a Boy 2002,  PG-13)
24
The Simpsons Movie 2007,  PG-13)
25
Notebook 2006,  Unrated)
26
Shrek 2001,  PG)
27
Cast Away 2000,  PG-13)
28
Swordfish 2001,  R)
29
Wimbledon 2004,  PG-13)
30
The Island 2005,  PG-13)
31
X-Men 2000,  PG-13)
32
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
33
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
34
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
35
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
36
The Rocky Horror Picture Show 1975,  R)
37
The Spongebob Squarepants Movie 2004,  PG)
38
Matilda 1996,  PG)
39
The Girl Next Door 2004,  R)
40
Eurotrip 2004,  R)
41
Alice in Wonderland 1995,  Unrated)
42
Grease 1978,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments