My Favorite Movies
| bendamaster's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
I, Robot 2004, PG-13) |
|
| 2 |
The Spongebob Squarepants Movie 2004, PG) |
|
| 3 |
About a Boy 2002, PG-13) |
|
| 4 |
Happy Feet 2006, PG) |
|
| 5 |
Cars 2006, G) |
|
| 6 |
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 2004, PG) |
|
| 7 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 8 |
Toy Story 2 1999, G) |
|
| 9 |
Toy Story 1995, G) |
|
| 10 |
The Hot Chick 2002, PG-13) |
|
| 11 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 12 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 13 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 14 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 15 |
High School Musical 2006, G) |
|
| 16 |
Wallace & Gromit in Three Amazing Adventures 2005, Unrated) |
|
| 17 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 18 |
Madagascar 2005, PG) |
|
| 19 |
The Incredibles 2004, PG) |
|
| 20 |
Antz 1998, PG) |
|
| 21 |
Popeye 1980, PG) |
|
| 22 |
Chicken Run 2000, G) |
|
| 23 |
Evita 1996, PG) |
|
| 24 |
Monsters, Inc. 2001, G) |
|
| 25 |
Hjælp, jeg er en fisk, (A Fish Tale), (Help! I'm a Fish) 2000, G) |
|
| 26 |
A Bug's Life 1998, G) |
|
| 27 |
Finding Nemo 2003, G) |



























