My Favorite Movies


  bemtreze's Rating My Rating
1
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
2
Failure to Launch 2006,  PG-13)
3
Final Destination 2000,  R)
4
Final Destination 2 2003,  R)
5
Final Destination 3 2006,  R)
6
Finding Nemo 2003,  G)
7
Freaky Friday 2003,  PG)
8
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
9
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
10
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
11
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
12
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
13
Hitch 2005,  PG-13)
14
Home Alone 1990,  PG)
15
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
16
Ice Age 2002,  PG)
17
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
18
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
19
Life Is Beautiful (La Vita è bella) 1997,  PG-13)
20
Madagascar 2005,  PG)
21
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
22
Meet the Parents 2000,  PG-13)
23
Men in Black 1997,  PG-13)
24
Men in Black II 2002,  PG-13)
25
Memoirs of a Geisha 2005,  PG-13)
26
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
27
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
28
50 First Dates 2004,  PG-13)
29
City of Angels 1998,  PG-13)
30
Armageddon 1998,  PG-13)
31
Monsters, Inc. 2001,  G)
32
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
33
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
34
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
35
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
36
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
37
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments