My Favorite Movies


  Bellaweenie's Rating My Rating
1
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
2
Erin Brockovich 2000,  R)
3
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous 2005,  PG-13)
4
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
5
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
6
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
7
John Q 2001,  PG-13)
8
Die Hard 1988,  R)
9
Pretty Woman 1990,  R)
10
American Pie 2 2001,  R)
11
Shrek 2001,  PG)
12
Rush Hour 1998,  PG-13)
13
Meet the Parents 2000,  PG-13)
14
Beetlejuice 1988,  PG)
15
What Dreams May Come 1998,  PG-13)
16
The Godfather, Part II 1974,  R)
17
Full Metal Jacket 1987,  R)
18
One Flew Over the Cuckoo's Nest 1975,  R)
19
The Notebook 2004,  PG-13)
20
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
21
A Walk to Remember 2002,  PG)
22
The Departed 2006,  R)
23
The Godfather 1972,  R)
24
Old School 2003,  R)
25
GoodFellas 1990,  R)
26
Saving Private Ryan 1998,  R)
27
Remember the Titans 2000,  PG)
28
The Green Mile 1999,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments