My Favorite Movies


  belazoll's Rating My Rating
1
Oldboy 2004,  R)
2
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
3
Children of Men 2006,  R)
Children of Men
This is so cool. I watched this film three times. All my friends love it. Justin Timberlake is such an unexpected good movie actor. And Gary Oldman is good as always.
4
Fahrenheit 451 1966,  Unrated)
Fahrenheit 451
hjhjkhjkj
5
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
6
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
Funny movie
7
Jurassic Park III 2001,  PG-13)
Jurassic Park III
great movie
8
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
kool man
9
The Number 23 2007,  R)
10
Trainspotting 1996,  R)
11
Premonition 2007,  PG-13)
12
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
13
Déjà Vu 2006,  PG-13)
14
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
15
Pulp Fiction 1994,  R)
16
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
17
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
18
Mean Girls 2004,  PG-13)
19
The Notebook 2004,  PG-13)
20
Finding Nemo 2003,  G)
21
Shrek 2001,  PG)
22
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
23
Shrek 2 2004,  PG)
24
Spider-Man 2002,  PG-13)
25
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
26
A Walk to Remember 2002,  PG)
27
300 2007,  R)
28
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
29
50 First Dates 2004,  PG-13)
30
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
31
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
32
Grease 1978,  PG)
33
Step Up 2006,  PG-13)
34
White Chicks 2004,  PG-13)
35
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
36
The Matrix 1999,  R)
37
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
38
A Cinderella Story 2004,  PG)
39
American Pie 1999,  R)
40
The Longest Yard 2005,  PG-13)
41
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
42
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
43
Wedding Crashers 2005,  R)
44
Click 2006,  PG-13)
45
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
46
Scary Movie 2000,  R)
47
Saw 2004,  R)
48
She's the Man 2006,  PG-13)
49
Gladiator 2000,  R)
50
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
51
Are We Done Yet? 2007,  PG)
52
Meet the Robinsons 2007,  G)
Meet the Robinsons
great
53
1984 (Nineteen Eighty-Four) 1984,  R)
54
Dead Silence 2006,  R)
55
Zodiac 2007,  R)
56
Perfume: The Story of a Murderer 2006,  R)
Perfume: The Story of a Murderer
An amazing movie.
57
Norbit 2007,  PG-13)
Norbit
I liked it. Funny movie
58
Jackie Brown 1997,  R)
59
Rocky 1976,  PG)
60
Rocky Balboa 2006,  PG)
61
Rocky: The Rebel 2005,  Unrated)
62
Rocky Road to Dublin 1968,  Unrated)
63
Rocky IV 1985,  PG)
64
The Adventures of Rocky & Bullwinkle 2000,  PG)
65
The Rocky Horror Picture Show 1975,  R)
66
Rocky V 1990,  PG-13)
67
Rocky III 1982,  PG)
68
Rocky II 1979,  PG)
69
Rocky Marciano 1999,  R)
70
The Super Mario Bros. 1993,  PG)
71
Return to Innocence 2001,  Unrated)
72
D.O.A. 1988,  R)
73
Dragons of the Orient 1988,  Unrated)
74
The Carter Family - Will the Circle Be Unbroken 2005,  Unrated)
75
First Blood (Rambo: First Blood) 1982,  R)
76
Rambo III 1988,  R)
77
Rambo: First Blood Part II 1985,  R)
78
Rambo (Rambo IV) 2008,  R)
Rambo (Rambo IV)
This movie is amazing
79
Ultra Warrior (Welcome to Oblivion) 1992,  R)
80
The Lord of the Rings 1978,  PG)
81
The Postman Always Rings Twice 1981,  PG)
82
The Postman Always Rings Twice 1946,  Unrated)
83
Rings 2005,  Unrated)
84
Phantasm III: Lord of the Dead 1994,  R)
85
At Play in the Fields of the Lord 1991,  R)
86
The Lord God Bird 2008,  Unrated)
87
The Thief Lord 2005,  PG)
88
Lord Help Us 2006,  PG-13)
89
Lord of War 2005,  R)
90
Lord of the Flies 1990,  R)
91
Lord of Illusions 1995,  R)
92
Ringers - Lord of the Fans 2005,  PG-13)
93
Something the Lord Made 2004,  Unrated)
94
The Lord of the G-Strings - The Femaleship of the String 2002,  R)
95
Edges of the Lord 2001,  R)
96
Lord of the Flies 1963,  Unrated)
97
Lord of the Wu Tang (Kung Fu Master) (Yi tian tu long ji: Zhi mo jiao jiao zhu) (The Evil Cult) 1993,  Unrated)
98
Lord Jim 2001,  Unrated)
99
Lord Love a Duck 1966,  Unrated)
100
Premutos - Lord of the Living Dead 1999,  Unrated)
101
Little Lord Fauntleroy 1936,  Unrated)
102
VeggieTales: Lord of the Beans 2005,  Unrated)
103
Lord Jeff (The Boy from Barnardo's) 1938,  Unrated)
104
Eddie and the Cruisers II: Eddie Lives! 1989,  PG-13)
105
La Grenouille et la baleine (The Tadpole and the Whale) 1988,  Unrated)
106
Visiting Hours 1982,  R)
107
Hit the Hay 1945,  Unrated)
108
Moonlight in Havana ,  Unrated)
109
Chicken Run 2000,  G)
110
Mercenary for Justice 2006,  R)
111
Doragon bôru Z 4: Super saiyajin da son Gokû (Dragon Ball Z: Lord Slug) 1991,  Unrated)
112
The Vindicator (Frankenstein '88) 1986,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments