My Favorite Movies


  1. befreealways
  2. Donia

The Note Book, Pretty woman , Sweet Nov, P.S I love you, the sun set ,

  befreealways's Rating My Rating
1
Slumdog Millionaire 2008,  R)
Slumdog Millionaire
I enjoyed watching it
2
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
Save the Last Dance
I love it ... so impressive you wll nt get bored at all ... like their dance too
3
Obsessed 2009,  PG-13)
Obsessed
I really enjoyed ..it was real and realisitc story.
4
24: Redemption 2008,  Unrated)
24: Redemption
I can sacrifise anything to enjoy watching it alone ... I wish to get the whole set of it ...
5
The Secret Life of Bees 2008,  PG-13)
The Secret Life of Bees
yap it s really a nice story .. i love queen latifah she has ths charisma none of the actress could have .
6
Bordertown 2007,  R)
Bordertown
Was really interesting story
7
Traitor 2008,  PG-13)
Traitor
I liked the story .. makes you feel its real one .. some ppl are really weird & capable in reflecting the reality to public .. they wll make them belive its the truth ... Nt all wht you see real .
8
Enough 2002,  PG-13)
Enough
I got scared more of men ...
9
Eye For An Eye 1995,  R)
Eye For An Eye
Some times revenge is the only way to feel good .
10
Prime 2005,  PG-13)
Prime
was interesting story ... age diffterenes b/w couples .. He was too younger to her ...23yrs old boy to 37yrs old lady .... I dnt knw how does it feel ...

It was a shock to her to find out tht her therapist is his mum .. just imagine she was telling her all in detail ... and the mother was listening carefully
11
The Hills Have Eyes 2 2007,  R)
The Hills Have Eyes 2
Was so scary as much as the First Part . It was a good ending ..hope it has no part 3 ..
12
I Still Know What You Did Last Summer 1998,  R)
I Still Know What You Did Last Summer
Was interested and scarey ...
13
The Cheetah Girls 2003,  Unrated)
The Cheetah Girls
I liked the idea .. friends standing for each other .
and being arrogant will take u nowhere .
14
Matilda 1996,  PG)
Matilda
was really enjoyable .....
hehhehehe i saw it almost 7 yrs ago .. and still i was watching it last night ...
Mara wilson love u
15
The Blind Side 2009,  PG-13)
The Blind Side
I liked the story ... its touchable
16
Separate Lies 2005,  R)

Comments (3)


Post a comment

Recent Comments

  1. befreealways
    befreealways posted 3 years ago

    Letting go doesnt mean giving up, It means accepting that some things can nt be .....

  2. befreealways
    befreealways posted 3 years ago

    The Best & most beautifull things in the world cant be seen or even touched , they must be Felt wz the Heart......

  3. befreealways
    befreealways posted 3 years ago

    Discipline is the Bridge b/w Goals & Accomplishments......