My Favorite Movies
| beefive's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 2 |
300 2007, R) |
|
| 3 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 4 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 5 |
Sin City 2005, R) |
|
| 6 |
Brother Bear 2003, G) |
|
| 7 |
Indiana Jones and the Last Crusade 1989, PG-13) |
|
| 8 |
Shaun of the Dead 2004, R) |
|
| 9 |
Monsters, Inc. 2001, G) |
|
| 10 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 11 |
Crash 2005, R) |
|
| 12 |
Constantine 2005, R) |
|
| 13 |
The Fifth Element 1997, PG-13) |
|
| 14 |
Cars 2006, G) |
|
| 15 |
Aladdin 1992, G) |
|
| 16 |
Finding Nemo 2003, G) |
















