My Favorite Movies


  beckysuesweet's Rating My Rating
1
Pride and Prejudice ,  Unrated)
2
Peter Pan 1953,  G)
3
Mean Girls 2004,  PG-13)
4
Little Miss Sunshine 2006,  R)
5
Bridget Jones's Diary 2001,  R)
6
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
7
The Rocky Horror Picture Show 1975,  R)
The Rocky Horror Picture Show
This is one of my favorite movies ever! IT can always brighten up my day!
8
Bridget Jones - The Edge of Reason 2004,  R)
9
Peter Pan 2003,  PG)
10
Pride and Prejudice 2005,  PG)
11
About a Boy 2002,  PG-13)
About a Boy
About one of the best movies ever... coem on we've all had a dead duck day now and then!
12
The Number 23 2007,  R)
13
Harold and Maude 1971,  PG)
Harold and Maude
I think if you like all the new great indie movie that are coming out you will without a doubt love this movie! It must be where the writters of Little Miss Sunshine and more got their inspriation! I seriouly LOVE this movie!
14
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
Harry Potter and the Half-Blood Prince
I so loved it! I think its' my favorite yet!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments