My Favorite Movies
| becksdude's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13)
When i know there's going to be a sequal, I don't expect it to be as good as the first movie. But after watching this, I know that this isn't the case in all movies. This film is amazing, highly recommended to anyone. It really does leave you wanting more. Can not wait until the third is out next year!! |
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 4 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 5 |
Spider-Man 2 2004, PG-13) |
|
| 6 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 7 |
Tim Burton's Corpse Bride 2005, PG) |
|
| 8 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 9 |
Chicago 2002, PG-13) |
|
| 10 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 11 |
Runaway Bride 1999, PG) |
|
| 12 |
Grease 1978, PG) |
|
| 13 |
The Rocky Horror Picture Show 1975, R) |
|
| 14 |
Green Street Hooligans 2005, R) |
|
| 15 |
Romeo + Juliet 1996, PG-13) |
|
| 16 |
Brokeback Mountain 2005, R) |
|
| 17 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 18 |
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998, G) |
|
| 19 |
The Lion King 1 1/2 2004, G) |



















