My Favorite Movies
| bebesims's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Gone With the Wind 1939, G) |
|
| 2 |
West Side Story 1961, PG) |
|
| 3 |
The Cutting Edge 1992, PG) |
|
| 4 |
The Searchers 1956, Unrated) |
|
| 5 |
Sands of Iwo Jima 1949, Unrated) |
|
| 6 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 7 |
Rocky 1976, PG) |
|
| 8 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 9 |
Carousel 1956, Unrated) |
|
| 10 |
Mister Roberts 1955, Unrated) |
|
| 11 |
Cyrano De Bergerac 1990, PG) |
|
| 12 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 13 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 14 |
The Departed 2006, R) |
|
| 15 |
Twister 1989, PG) |
|
| 16 |
The Last of the Mohicans 1992, R) |
|
| 17 |
Alien 1979, R) |
|
| 18 |
Live Free or Die Hard 2007, PG-13) |
|
| 19 |
Hancock 2008, PG-13) |



















