My Favorite Movies
| beatle426's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Gone With the Wind 1939, G) |
|
| 2 |
Rear Window 1954, PG) |
|
| 3 |
The Usual Suspects 1995, R) |
|
| 4 |
The Jerk 1979, R) |
|
| 5 |
Almost Famous 2000, R) |
|
| 6 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 7 |
Traffic 2000, R) |
|
| 8 |
Mr. Smith Goes to Washington 1939, Unrated) |
|
| 9 |
Good Night, And Good Luck 2005, PG) |
|
| 10 |
A Christmas Story 1983, PG) |










