Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  beat176's Rating My Rating
1
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
2
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
3
Pulp Fiction 1994,  R)
4
Lost In Translation 2003,  R)
5
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001,  R)
6
The Matrix 1999,  R)
7
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
8
Breakfast at Tiffany's 1961,  PG)
9
The Virgin Suicides 1999,  R)
10
V for Vendetta 2006,  R)
11
Across the Universe 2007,  PG-13)
12
Donnie Darko 2001,  R)
13
Finding Nemo 2003,  G)
14
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
15
Sin City 2005,  R)
16
Love Actually 2003,  R)
17
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
18
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
20
Young Frankenstein 1974,  PG)
21
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
22
Big Fish 2004,  PG-13)
23
Mujeres al Borde de un Ataque de Nervios (Women on the Verge of a Nervous Breakdown) 1988,  R)
24
Rosemary's Baby 1968,  R)
25
8 1/2 1963,  Unrated)
26
Le locataire diabolique (The Devilish Tenant) 1909,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments