Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  bcstroud's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
2
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
3
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
4
Anna Karenina 1997,  PG-13)
5
Transporter 2 2005,  PG-13)
Transporter 2
Love the action...
6
The Transporter 2002,  PG-13)
7
Crank 2006,  R)
Crank
crazyness.. wicked camera moves.. just a wild ride
8
The Hitcher 2007,  R)
9
Don't Say a Word 2001,  R)
Don't Say a Word
One of my favorite Sean Bean films
10
Outlaw 2007,  R)
11
The Big Empty 2003,  R)
The Big Empty
I strange and quirky film.. but great!
12
Bravo Two Zero 1999,  R)
Bravo Two Zero
Fantastically acted film.. great story
13
Essex Boys 2000,  R)
Essex Boys
Dangerous bunch of fellas.
14
Sharpe's Rifles 1993,  Unrated)
Sharpe's Rifles
Sharpe... what else do I have to say
15
Sharpe's Challenge 2007,  Unrated)
16
Sharpe's Waterloo 2006,  Unrated)
17
Sharpe: The Legend 1997,  Unrated)
18
Sharpe's Siege 2006,  PG)
19
Sharpe's Eagle 1993,  Unrated)
20
Sharpe's Justice 2006,  Unrated)
21
Sharpe's Mission 1996,  PG)
22
Sharpe's Enemy 1994,  Unrated)
23
Sharpe's Sword 1995,  Unrated)
24
Sharpe's Battle 1995,  Unrated)
25
Sharpe's Gold 1995,  Unrated)
26
Sharpe's Regiment 2006,  PG)
27
Sharpe's Company 1994,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments