My Favorite Movies
westerns
| bcbear4u's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 2 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 3 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 4 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 5 |
Meet Joe Black 1998, PG-13) |
|
| 6 |
Inferno 1999, R) |
|
| 7 |
Dante's Inferno 2007, Unrated) |
|
| 8 |
The Towering Inferno 1974, PG) |
|
| 9 |
Journey to the Center of the Earth 1988, PG) |
|
| 10 |
Blade 1998, R) |
|
| 11 |
Blade Runner 1982, R) |
|
| 12 |
Blade: Trinity 2004, R) |
|
| 13 |
Blade II 2002, R) |
|
| 14 |
My Name Is Nobody (Il mio nome è Nessuno) 1974, PG) |
|
| 15 |
You've Got Mail 1998, PG) |
|
| 16 |
Boot Hill 1969, R) |
|
| 17 |
XXX 2002, PG-13) |
|
| 18 |
Shallow Hal 2001, PG-13) |
|
| 19 |
Smokey and the Bandit 1977, PG) |
|
| 20 |
Smokey and the Bandit II 1980, PG) |
|
| 21 |
Trinity Is Still My Name (...continuavano a chiamarlo Trinità) 1971, G) |
|
| 22 |
They Call Me Trinity (Lo chiamavano Trinità) 1970, G) |
|
| 23 |
Ace High (I Quattro dell'Ave Maria)(Four Gunmen of Ave Maria)(Have Gun Will Travel) 1969, PG-13) |























