Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  bcbc2007bc's Rating My Rating
1
The Simpsons Movie 2007,  PG-13)
2
Disturbia 2007,  PG-13)
3
Transformers 2007,  PG-13)
4
A Lot Like Love 2005,  PG-13)
5
Reign Over Me 2007,  R)
6
Bring It On: All or Nothing 2006,  PG-13)
7
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story 2005,  Unrated)
8
Just Friends 2005,  PG-13)
9
Small Soldiers 1998,  PG-13)
10
Futurama: Bender's Big Score 2007,  PG)
11
Happy Feet 2006,  PG)
12
A Guy Thing 2002,  PG-13)
13
Blades of Glory 2007,  PG-13)
14
Just My Luck 2006,  PG-13)
15
My Boss's Daughter 2003,  PG-13)
16
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
17
Ocean's Twelve 2004,  PG-13)
18
Short Circuit 1986,  PG)
19
Raise Your Voice 2004,  PG)
20
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
21
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
22
Ocean's Thirteen 2007,  PG-13)
23
The Mask 1994,  PG-13)
24
Independence Day 1996,  PG-13)
25
Patch Adams 1998,  PG-13)
26
Spider-Man 2002,  PG-13)
27
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
28
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
29
The Lizzie McGuire Movie 2003,  PG)
30
Music and Lyrics 2007,  PG-13)
31
Minority Report 2002,  PG-13)
32
Bad Company 2002,  PG-13)
33
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
34
Get Over It 2001,  PG-13)
35
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
36
Shrek 2 2004,  PG)
37
Good Burger 1997,  PG)
38
Freedom Writers 2007,  PG-13)
39
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
40
Short Circuit 2 1988,  PG)
41
Men in Black 1997,  PG-13)
42
The Hot Chick 2002,  PG-13)
43
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
44
Bring It On 2000,  PG-13)
45
Forrest Gump 1994,  PG-13)
46
Stranger Than Fiction 2006,  PG-13)
47
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
48
Shrek the Third 2007,  PG)
49
The Matrix 1999,  R)
50
Herbie: Fully Loaded 2005,  G)
51
Anger Management 2003,  PG-13)
52
I, Robot 2004,  PG-13)
53
Little Man 2006,  PG-13)
54
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
55
Austin Powers in Goldmember 2002,  PG-13)
56
Norbit 2007,  PG-13)
57
Toy Soldiers 1991,  R)
58
Shrek 2001,  PG)
59
The Matrix Reloaded 2003,  R)
60
Robots 2005,  PG)
61
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
62
Rush Hour 1998,  PG-13)
63
The Matrix Revolutions 2003,  R)
64
Mean Girls 2004,  PG-13)
65
Back to the Future Part II 1989,  PG)
66
Big Daddy 1999,  PG-13)
67
Toy Story 1995,  G)
68
The Perfect Man 2005,  PG)
69
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 1999,  PG-13)
70
Herbie 1966,  Unrated)
71
The Parent Trap 1998,  PG)
72
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
73
Red Eye 2005,  PG-13)
74
Men in Black II 2002,  PG-13)
75
Catch Me If You Can 2002,  PG-13)
76
Herbie Goes to Monte Carlo 1977,  G)
77
Toy Story 2 1999,  G)
78
Resident Evil 2002,  R)
79
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
80
50 First Dates 2004,  PG-13)
81
Click 2006,  PG-13)
82
Holes 2003,  PG)
83
Herbie Goes Bananas 1980,  G)
84
Jimmy Neutron - Boy Genius 2001,  G)
85
The Animal 2001,  PG-13)
86
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
87
About a Boy 2002,  PG-13)
88
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
89
Daddy Day Care 2003,  PG)
90
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
91
The Waterboy 1998,  PG-13)
92
Herbie Rides Again 1974,  G)
93
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
94
Alien 1979,  R)
95
The Longest Yard 2005,  PG-13)
96
Aliens 1986,  R)
97
American Dreamz 2002,  PG-13)
98
School for Scoundrels 2006,  PG-13)
99
Catch and Release 2007,  PG-13)
100
Bratz: The Movie 2007,  PG)
101
Back to the Future Part III 1990,  PG)
102
Hairspray 2007,  PG)
103
TMNT 2007,  PG)
104
Relative Strangers 2006,  PG-13)
105
Son of the Mask 2005,  PG)
106
Halo ,  PG-13)
107
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
108
Jungle 2 Jungle 1997,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments