Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  bazookajen1's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
Oh my hecker! I want to be a pirate.
2
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
Orlando was not supposed to get hurt!! But, it all ends out good!
3
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
I love this movie....it is a tear jerker!!! Man, Shane is one HOT thing!
4
High School Musical 2 2007,  G)
High School Musical 2
WAY BETTER THAN THE FIRST! I want Zac and is hot bod!
5
Finding Neverland 2004,  PG)
Finding Neverland
I love this movie!
6
Radio 2003,  PG)
Radio
This is one of my favorites. It makes me appreciate what i have. This movie is so tender!
7
Remember the Titans 2000,  PG)
Remember the Titans
LOVE IT! "You guys are acting like a bunch of sisies!" Te he
8
Anne of Green Gables - The Sequel (Anne of Avonlea) 1987,  G)
Anne of Green Gables - The Sequel (Anne of Avonlea)
HOW TENDER!
9
Raise Your Voice 2004,  PG)
Raise Your Voice
This movie is so tender and Oliver is cute!
10
Cars 2006,  G)
Cars
My name is Mater like TAmater without the TA!
11
Anne of Green Gables: The Continuing Story 2000,  Unrated)
12
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
Way good! Great chemistry between the couples!
13
Cool Runnings 1993,  PG)
Cool Runnings
Sanka you dead man?! Jamaica we have a bobsled team! hahah Joshua's favorite movie

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments