My Favorite Movies
Give list a short description
| BattyBat's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Creature from the Black Lagoon 1954, Unrated) |
|
| 2 |
The Land That Time Forgot 1975, PG) |
|
| 3 |
The Island at the Top of the World 1974, G) |
|
| 4 |
Them! 1954, Unrated) |
|
| 5 |
The 13th Warrior 1999, R) |
|
| 6 |
Doc Savage: The Man of Bronze 1975, G) |
|
| 7 |
Abbott and Costello Meet Frankenstein 1948, Unrated) |
|
| 8 |
L' Isola degli Uomini Pesce (The Island of the Fishmen) (Screamers) (Something Waits in the Dark) 1978, R) |
|
| 9 |
Tim Burton's Corpse Bride 2005, PG) |
|
| 10 |
Highlander 1986, R) |
|
| 11 |
Nothing But Trouble 1991, PG-13) |
|
| 12 |
The Dark Crystal 1982, PG) |
|
| 13 |
Constantine 2005, R) |
|
| 14 |
Hellboy 2004, PG-13) |













