My Favorite Movies


  batonbandgeek's Rating My Rating
1
The Breakfast Club 1985,  R)
The Breakfast Club
luvluvluvluv!!!
2
Sixteen Candles 1984,  PG)
Sixteen Candles
luvluvluv
3
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
The Nightmare Before Christmas
lvluvluvluv!!!!!
4
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
OMFG I LOVED IT!!!!! !IT WUZ SOOOO GOOD AND JOHNNY DEPP WUZ HOTTER THAN NORMAL!!!!! YES!!! but kinda horrible 4 hopelessly romantic ppl like me and sum of my friends...
5
Disturbia 2007,  PG-13)
Disturbia
it wuz friggin awesome!!!!! i'll go c it again...lol who wants 2 go w/ me??
6
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
luvluvluvluv
7
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
LUVLUVLUV! JOHNNY DEPP IZ SOOOO HOTT!!!!!!!
8
Happy Feet 2006,  PG)
Happy Feet
LOVE IT!!!!!!!!!!!!
9
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
10
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
11
Runaway Bride 1999,  PG)
12
Practical Magic 1998,  PG-13)
Practical Magic
luv
13
The Silence of the Lambs 1991,  R)
The Silence of the Lambs
AWESOME!!!!!!
14
Memoirs of a Geisha 2005,  PG-13)
Memoirs of a Geisha
luv it!!!
15
The Net 1995,  PG-13)
The Net
luvluvluvluv
16
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
The Devil Wears Prada
not az good az i thought
17
While You Were Sleeping 1995,  PG)
While You Were Sleeping
1 of my all time favs!!!!!
18
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory
LUVLUVLUV!!!!!!!!
19
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971,  G)
Willy Wonka and the Chocolate Factory
awesome
20
Lady in the Water 2006,  PG-13)
Lady in the Water
btr than i thought it wuz gonna b
21
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
The Wedding Singer
bored movie
22
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006,  PG-13)
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby
gets annoying
23
My Big Fat Greek Wedding 2002,  PG)
My Big Fat Greek Wedding
gets tiring
24
It 1927,  Unrated)
25
X-Men 2000,  PG-13)
X-Men
ok
26
Beetlejuice 1988,  PG)
Beetlejuice
tim burton is amazing!!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments