My Favorite Movies


  batman3d's Rating My Rating
1
Singles 1992,  PG-13)
2
Point of No Return (The Assassin) 1993,  R)
3
Single White Female 1992,  R)
4
The Anniversary Party 2001,  R)
5
Funny Games 2007,  R)
6
In My Skin (Dans ma peau) 2002,  Unrated)
7
Sleeping with the Enemy 1991,  R)
8
In the Mouth of Madness 1994,  R)
9
Dawn of the Dead 2004,  R)
10
Diary of the Dead 2007,  R)
11
Dead and Breakfast 2004,  R)
12
Dr. Giggles 1992,  R)
13
Dark Asylum 2001,  R)
14
Stepfather 2 1989,  R)
15
Event Horizon 1997,  R)
16
The Invasion 2007,  PG-13)
17
Rosemary's Baby 1968,  R)
18
Poltergeist 1982,  PG)
19
Poltergeist II: the Other Side 1986,  PG-13)
20
Poltergeist III 1988,  PG-13)
21
Begotten 1991,  Unrated)
22
The Signal 2007,  R)
23
Dead Air 2010,  Unrated)
24
The Omen 1976,  R)
25
Danika 2006,  R)
26
The Big One: The Great Los Angeles Earthquake 1991,  Unrated)
The Big One: The Great Los Angeles Earthquake
Great F/X
27
Alien 1979,  R)
28
Aliens 1986,  R)
29
The Gift ,  Unrated)
30
Blade 1998,  R)
31
Blade: Trinity 2004,  R)
32
Constantine 2005,  R)
33
Night of the Comet 1984,  PG-13)
34
Chopping Mall (Killbots) 1986,  R)
35
Cloverfield 2008,  PG-13)
36
Snakes on a Plane 2006,  R)
37
Critters 1986,  PG-13)
38
End of Days 1999,  R)
39
Stir of Echoes 1999,  R)
40
The Skeleton Key 2005,  PG-13)
41
Howard the Duck 1986,  PG)
42
Open Water 2003,  R)
43
Open Water 2 (Adrift) 2006,  R)
Open Water 2 (Adrift)
Better than the first one!
44
The Faculty 1998,  R)
45
The Entity 1982,  R)
46
Feast 2006,  R)
47
Signs 2002,  PG-13)
48
The Shining 1980,  R)
49
The Hills Have Eyes 2006,  R)
50
The Hills Have Eyes 2 2007,  R)
51
The Descent 2005,  R)
52
The Happening 2008,  R)
53
Freddy vs. Jason 2003,  R)
54
Candyman 1992,  R)
55
The Eye 2008,  PG-13)
The Eye
Fantastic Remake!!
56
Dèmoni (Demons) 1985,  R)
57
Demons 2 - The Nightmare Returns 1986,  R)
58
Horror 2002,  R)
59
Elvira, Mistress of the Dark 1988,  PG-13)
Elvira, Mistress of the Dark
Unpleasant Dreams!
60
The Grudge 2004,  PG-13)
61
Practical Magic 1998,  PG-13)
62
Heathers 1988,  R)
63
Deception 2008,  R)
64
The Hand That Rocks the Cradle 1992,  R)
65
Sleepwalkers 1992,  R)
66
WALL-E 2008,  G)
67
Breakfast at Tiffany's 1961,  PG)
68
Snow Cake 2006,  Unrated)
69
Arachnophobia 1990,  PG-13)
70
Suddenly Naked 2001,  Unrated)
Suddenly Naked
Fantastic film, funny and romantic!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments