Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  BASILEIA's Rating My Rating
1
The Passion of the Christ 2004,  R)
2
Madea's Class Reunion 2003,  Unrated)
3
Amazing Grace 2007,  PG)
Amazing Grace
may grace abound?
4
So I Married an Axe Murderer 1993,  PG-13)
So I Married an Axe Murderer
lessons to learn it this movie
5
The Last Boy Scout 1991,  R)
6
...And God Spoke (The Making of '...And God Spoke') 1994,  R)
7
The Good Shepherd 2006,  R)
8
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
A film of deep feelings and empathy
9
Blades of Glory 2007,  PG-13)
10
Dreamgirls 2006,  PG-13)
11
I Now Pronounce You Chuck and Larry 2007,  PG-13)
12
A Life Less Ordinary 1997,  R)
A Life Less Ordinary
cool

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments