Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  barnett4's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
2
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
3
The Terminator 1984,  R)
4
Terminator 3 - Rise of the Machines 2003,  R)
5
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
Awsome movie!! The graphics were great and the acting was just as good. This movie brought back all the excitement I had as a kid when I watched this then. Optimus Prime gave me the chills when he first appeared in this. I will have to say this was my movie of the year.
6
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
7
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
8
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
One of my favorite movies of all time. Has a little bit of everything to action, adventure, romance, and even a little comedy.
9
Blood Diamond 2006,  R)
Blood Diamond
Very powerfull movie. DiCaprio was definitly on top of his game in this movie. Dimon Hounsou was worth watching as well. It is what being a dad is about. This movie kept the emotions high and is a must watch.
10
Alpha Dog 2006,  R)
Alpha Dog
Very good movie. I was entertained throughout the whole movie. I didn't realize how talented Justin Timberlake is. Anyways, awsome movie, but very sad.
11
Dumb and Dumber 1997,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments