Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  barbcart2003's Rating My Rating
1
Three Men and a Baby (3 Men and a Baby) 1987,  PG)
2
Men of Honor 2000,  R)
3
Three Men and a Little Lady 1990,  PG)
4
High School Musical 2006,  G)
5
High School Musical 2 2007,  G)
6
Rent 2005,  PG-13)
7
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
8
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
9
Grease 1978,  PG)
10
Grease 2 1982,  PG)
11
Saw II 2005,  R)
12
Saw 2004,  R)
13
I Saw Mommy Kissing Santa Claus 2001,  Unrated)
14
What a Girl Wants 2003,  PG)
15
Mean Girls 2004,  PG-13)
16
Girls Will Be Girls 2002,  R)
17
The Cheetah Girls 2003,  Unrated)
18
Uptown Girls 2003,  PG-13)
19
Calendar Girls 2003,  PG-13)
20
The Powerpuff Girls - The Movie 2002,  PG)
21
The Holiday 2006,  PG-13)
22
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
23
Premonition 2007,  PG-13)
24
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
Save the Last Dance
i love this movie
25
Shall We Dance 2004,  PG-13)
26
Shrek 2001,  PG)
27
Shrek the Third 2007,  PG)
28
Shrek 2 2004,  PG)
29
The Music of Shrek 2 2004,  Unrated)
30
Shrek in the Swamp Karaoke Dance Party 2001,  Unrated)
31
Finding Nemo 2003,  G)
32
Van Helsing 2004,  PG-13)
33
Beauty and the Beast 1986,  G)
34
Cinderella 1950,  G)
35
A Cinderella Story 2004,  PG)
36
Cinderella Man 2005,  PG-13)
37
The Lion King 1994,  G)
38
The Lion King 1 1/2 2004,  G)
39
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998,  G)
40
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments