My Favorite Movies


  barbaimabilious's Rating My Rating
1
Scary Movie 2000,  R)
Scary Movie
good
2
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
Ocean's Eleven
good
3
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
ok
4
The Incredibles 2004,  PG)
The Incredibles
ok
5
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
ok
6
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
good
7
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
ok
8
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
Save the Last Dance
ok
9
Love Actually 2003,  R)
Love Actually
good
10
Pretty Woman 1990,  R)
Pretty Woman
good
11
Hitch 2005,  PG-13)
Hitch
good
12
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You
good
13
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
good
14
Braveheart 1995,  R)
Braveheart
good
15
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
good
16
The Ring 2002,  PG-13)
The Ring
good
17
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
good
18
War of the Worlds 2005,  PG-13)
War of the Worlds
ok
19
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
Bruce Almighty
buzzin
20
Wedding Crashers 2005,  R)
Wedding Crashers
great
21
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
Ace Ventura: Pet Detective
good film
22
American Pie 1999,  R)
American Pie
good film
23
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
not bad
24
Spider-Man 2002,  PG-13)
Spider-Man
great film
25
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
not bad
26
King Kong 2005,  PG-13)
King Kong
ok
27
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
great film
28
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
great film

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments