My Favorite Movies
| ballerina2471's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
White Christmas 1954, Unrated) |
|
| 2 |
Fiddler on the Roof 1971, G) |
|
| 3 |
Mamma Mia! 2008, PG-13) |
|
| 4 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 5 |
Hairspray 2007, PG) |
|
| 6 |
Enchanted 2007, PG) |
|
| 7 |
Sleeping Beauty 1959, G) |
|
| 8 |
Ballet Shoes 2008, PG) |
|
| 9 |
Billy Elliot 2001, R) |
|
| 10 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 11 |
The Boy in the Striped Pajamas (The Boy in the Striped Pyjamas) 2008, PG-13) |
|
| 12 |
Oliver! 1968, G) |
|
| 13 |
Jesus of Nazareth , Unrated) |
|
| 14 |
Sister Act 1992, PG) |
|
| 15 |
Romeo and Juliet 1965, Unrated) |
|
| 16 |
Happy Go Lovely 1951, Unrated) |
|
| 17 |
The Belle of New York 1952, Unrated) |
|
| 18 |
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009, PG-13) |
|
| 19 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 20 |
Evita 1996, PG) |
|
| 21 |
Twilight 2008, PG-13) |
|
| 22 |
The Twilight Saga: New Moon 2009, PG-13) |
|
| 23 |
The Commitments 1991, R) |
|
| 24 |
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010, PG-13) |























