Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Baidwan's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
2
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
3
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
4
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
5
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
6
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
7
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
8
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
9
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
10
The Marine 2006,  PG-13)
11
Saw III 2006,  R)
12
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
13
See No Evil 2006,  R)
14
The Skeleton Key 2005,  PG-13)
15
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
16
Namastey London 2007,  Unrated)
17
Salaam Namaste 2005,  Unrated)
18
Bluff Master 2005,  Unrated)
19
Bunty Aur Babli 2005,  R)
20
Don 2006,  Unrated)
21
I See You 2006,  Unrated)
22
Mission: Impossible III 2006,  PG-13)
23
The Matrix 1999,  R)
24
The Matrix Reloaded 2003,  R)
25
The Matrix Revolutions 2003,  R)
26
The Matrix Revisited 2001,  Unrated)
27
Raaz 2002,  Unrated)
28
Honeymoon Travels Pvt. Ltd. 2007,  Unrated)
29
Dil Hai Tumhaara 2002,  G)
30
Humko Tumse Pyaar Hai 2005,  Unrated)
31
Desa Muduru 2006,  PG)
32
No Entry 2005,  G)
33
Dhoom 2004,  Unrated)
34
Dhoom 2 (Dhoom:2) 2006,  Unrated)
35
Krrish 2006,  Unrated)
36
Kal Ho Naa Ho 2003,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments