My Favorite Movies


  badboy361's Rating My Rating
1
Dogma 1999,  R)
2
Jay and Silent Bob Strike Back 2001,  R)
3
Mighty Morphin Power Rangers - The Movie 1995,  PG)
Mighty Morphin Power Rangers - The Movie
great film for the whole family
4
Buffy the Vampire Slayer 1992,  PG-13)
5
Iron Man 2008,  PG-13)
6
Space Jam 1996,  PG)
7
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
8
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
if u saw the first film and liked it den you'll love this 1 AKA FUCKING BRILLIANT
9
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
what a fucking brilliant film
10
Die Another Day 2002,  PG-13)
11
Aliens 1986,  R)
12
The Terminator 1984,  R)
13
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
Terminator 2: Judgment Day
BIG ACTION SEANS

LOVE IT
14
Street Fighter 1994,  PG-13)
15
From Dusk Till Dawn 1996,  R)
16
A View to a Kill 1985,  PG)
17
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
18
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
19
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
CLASSIC
20
I, Robot 2004,  PG-13)
21
Batman Begins 2005,  PG-13)
22
Batman Returns 1992,  PG-13)
23
Batman Forever 1995,  PG-13)
Batman Forever
OK
24
XXX 2002,  PG-13)
XXX
FANTASTIC
25
Love, Honour And Obey 2000,  R)
26
Mean Machine 2001,  R)
27
Blade 1998,  R)
28
Blade II 2002,  R)
29
Underworld 2003,  R)
30
Underworld: Evolution 2006,  R)
Underworld: Evolution
sik
31
Independence Day 1996,  PG-13)
Independence Day
fukin brilliant
32
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
really really want to see it
33
Scarface 1983,  R)
34
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
35
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
Kill Bill: Volume 1
bloody brilliant
36
Van Helsing 2004,  PG-13)
37
Superman 1978,  PG)
38
Superman II 1981,  PG)
39
Superman III 1983,  PG)
40
Superman Returns 2006,  PG-13)
Superman Returns
GOOD FILM FOR YOUNGER KIDS
41
The Last Dragon 1985,  PG-13)
42
Enter the Dragon 1973,  R)
43
AVP - Alien Vs. Predator 2004,  PG-13)
44
3 Ninjas - High Noon on Mega Mountain 1998,  PG)
45
School for Scoundrels 2006,  PG-13)
46
Ghost Rider 2007,  PG-13)
47
Billy Madison 1995,  PG-13)
Billy Madison
FUCKIN FUNNY
48
The Longest Yard 2005,  PG-13)
The Longest Yard
great yet another good family film
49
Click 2006,  PG-13)
50
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
Happy Gilmore
very very very very funny
51
Epic Movie 2007,  PG-13)
52
Hot Fuzz 2006,  R)
53
Bad Boys 1995,  R)
54
Bad Boys II 2003,  R)
Bad Boys II
alot betterthan the first
55
Snatch 2001,  R)
56
Spawn 1997,  PG-13)
57
Eurotrip 2004,  R)
58
A Goofy Movie 1995,  G)
59
Batman 1989,  PG-13)
Batman
micheal keton at his best
60
Mr. Woodcock 2007,  PG-13)
61
Hellboy 2004,  PG-13)
62
Kickboxer 1989,  R)
63
No Retreat, No Surrender 1986,  PG)
64
Double Team 1997,  R)
65
Bloodsport 1986,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments