My Favorite Movies


  babzmary's Rating My Rating
1
Eight Below 2006,  PG)
Eight Below
I cried during this whole movie, it was pathetic, but a superb story!
2
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind
a movie to remind you of the good things in a relationship
3
Finding Nemo 2003,  G)
4
Legally Blonde 2001,  PG-13)
5
Cast Away 2000,  PG-13)
6
Running Scared 2005,  R)
7
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
8
The Green Mile 1999,  R)
9
Toy Story 1995,  G)
10
Orange County 2002,  PG-13)
11
Life or Something Like It 2002,  PG-13)
12
Shark Tale 2004,  PG)
13
Girl, Interrupted 1999,  R)
14
The Devil's Advocate 1997,  R)
15
Scarface 1983,  R)
16
Boys Don't Cry 1999,  R)
17
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
18
A River Runs Through It 1992,  PG)
19
Legends of the Fall 1994,  R)
20
Kalifornia 1993,  R)
21
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
22
Fight Club 1999,  R)
23
Seven (Se7en) 1995,  R)
24
True Romance 1993,  R)
25
The Negotiator 1998,  R)
26
American Beauty 1999,  R)
27
Jay and Silent Bob Strike Back 2001,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments