My Favorite Movies


  babyzgirl's Rating My Rating
1
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
2
Ice Age 2002,  PG)
3
The Fifth Element 1997,  PG-13)
4
The Goonies 1985,  PG)
5
Final Destination 3 2006,  R)
6
Memoirs of a Geisha 2005,  PG-13)
7
Scary Movie 2000,  R)
8
8 Mile 2002,  R)
9
Finding Nemo 2003,  G)
10
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
11
Mean Girls 2004,  PG-13)
12
50 First Dates 2004,  PG-13)
13
Braveheart 1995,  R)
14
Sin City 2005,  R)
15
The Matrix 1999,  R)
16
Saw II 2005,  R)
17
School of Rock 2003,  PG-13)
18
White Chicks 2004,  PG-13)
19
The Longest Yard 2005,  PG-13)
20
Spider-Man 2002,  PG-13)
21
King Kong 2005,  PG-13)
22
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
23
Pretty Woman 1990,  R)
24
Hitch 2005,  PG-13)
25
Grease 1978,  PG)
Grease
This movie is great !
26
Saw III 2006,  R)
27
Saw 2004,  R)
28
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
29
Scary Movie 2 2001,  R)
30
Click 2006,  PG-13)
31
Constantine 2005,  R)
Constantine
Great Movie !
32
The Grudge 2004,  PG-13)
The Grudge
Loved it !
33
The Grudge 2 2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments